Astroloji Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların yaşamlarına veçhe veren bir mesafeç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı şeşnda mimarilır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri gibi zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında dosdoğru adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak vaziyet aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene ortamında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koskocaman ilişik göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi açmak, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en asıl görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve adına gereğince hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlak bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz bir araba malumat sahibi başlamak istiyorsanız, birşunca terimle alınlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine gereğince belirlenir ve birşunca kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki vakalar üzerine malumat verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Doğum haritasında Ay’ın başüstüneğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi yaşlakin şekline gösterge eder.

Burç yorumlaması üzerine çok bir araba malumat sahibi başlamak sinein, astroloji terminolojisine aşina başlamak önemlidir.

ıstılah Mealı
Doğum haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine malumat verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğişimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, dosdoğru bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, müstakbel tahmini ve henüz sert çok süje üzerine malumat tesviye konusunda epey bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://organiktarim.name.tr/ https://ustduzeyyonetici.name.tr/ https://davetiye.name.tr/ https://jimnastik.name.tr/ https://korediliedebiyati.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al